Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seminář s Jarem Vnenčákem

17. 9. 2014

Seminář s Jarem Vnenčákem 

8.-11. května 2014 se konal ve Volenici seminář s úspěšným kynologem ze Slovenska. Přednášel a radil ke všem disciplínám, které cvičíme. A tak jsme se jeli na ten seminář podívat. Panička se těšila, ve čtvrtek byl svátek, v pátek si vzala dovolenou. Seminář měl být čtyři dny, ale my jsme měli jet jen na dva dny. I tak říkala panička, že toho budeme mít plné zuby.
Počasí docela ušlo, bylo trochu chladněji, ale nepršelo. Bylo to asi tak akorát, i když ve Volenici foukalo jako na Vidrholci. Ve čtvrtek byly skoro celý den poslušnosti. Každý si vzal svého psa nebo fenku a cvičil. A pak pan Jaro vysvětloval a radil každému, co dělá špatně, jak by to měl dělat a tak... Panička byla ze semináře nadšená. Měla ale trému, když jsme cvičili, byla na tom place jako kopyto nebo jako dřevo. Všichni se tomu smáli, ale ne ve zlém. Nakonec se to trochu zlepšilo, i když na mě v rozčilení a trémě mluvila chvíli dokonce i slovensky

Winny na semináři

Večer se ještě kousalo, ale já jsem kousal jen jedno kolečko, protože jsme už byli všichni unavení a spěchali jsme domů.

Druhý den jsme vyrazili na seminář znovu, tentokrát byly na programu nejdříve stopy a odpoledne zase poslušnosti a obrany. Stopy, ty já mám rád. Předvedli jsme s paničkou jednu stopičku, pan lektor nás pochválil, tedy spíše mě, ale všiml si, že mě nezajímají ty předměty, do pokládá panička do stopy. A tak paničce radil, jak má pracovat, abych předměty označoval. Stopy, ty já mám prostě rád... venku na louce je krásně... Pak jsme si chvíli hráli s Ambrou, honil jsme se na louce, bylo to fajn. Bylo krááásně, svítilo sluníčko, ale nebylo ještě horko, bylo krásně vlaho a moc se mi tam líbilo.

Odpoledne jsme ještě cvičili, dělali jsme pro změnu aport. Docela se mi to líbilo...

Aport